Головні події Освіта Україна

МОЗ планує переглянути обмеження «червоної» зони: що зміниться для шкіл і садочків

Рішення про роботу шкіл і дитячих садків має прийматися спільно з місцевою владою, – Ляшко

Міністерство охорони здоров’я пропонує внести зміни до постанови про роботу дитячих садків і шкіл у «червоних» карантинних зонах. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Ляшко зазначив, що рішення про роботу дошкільних та навчальних закладів в «червоних» зонах мають прийматися спільно з місцевою владою та регіональною комісією ТЕБ та НС.

Також Ляшко повідомив, що в «червоній» зоні не будуть відразу застосуватися всі обмеження, а лише характерні для певної адміністративної одиниці, які дадуть найбільш позитивний ефект.

«Щоб ми мали спільну відповідальність центральної і місцевої влади за ті обмеження , які вводяться, що за ними буде здійснюватися контроль, і на це буде вплив. Тому школи і дитячі садочки є в переліку тих обмежень, які можуть заборонятися в «червоній» зоні, але рішення, чи будуть вони закриватися в цьому конкретному районі чи місті, буде прийматися спільно національним рівнем з органами місцевого самоврядування», – наголосив санітарний лікар.

За словами Ляшка, будуть запропоновані зміни стосовно роботи шкіл в інших зонах. Зокрема, якщо в навчальному закладі 50% і більше класів відправлено на самоізоляцію через виявлення хворих на коронавірусну інфекцію, то такі школи повинні закриватися на 14 днів.

Чтайте також:  Крим опинився на межі катастрофи через брак води: навіщо Кремль осушив півострів

Ляшко додав, що ці та інші зміни можуть бути ухвалені на найближчому засіданні Кабінету Міністрів.

Як повідомлялося, з 14 вересня вступив у дію новий розподіл адміністративно -територіальних одиниць за рівнем епідемічної небезпеки. Так, у 37 адміністративних одиницях встановлено червоний рівень, у 86 – помаранчевий, у 173 – жовтий.

На даний момент «червоний» рівень, серед іншого, передбачає заборону роботи громадського транспорту, закладів освіти, ТРЦ, кафе і ресторанів, спортзалів, кінотеатрів.

Нагадаємо, Івано-Франківськ відсьогодні, 15 вересня, відкриває дитсадки і школи попри «червону» зону.

До слова, в Україні за минулу добу, 14 вересня, коронавірусне захворювання підтвердили ще у 2905 людей. Це на 443 випадки більше, ніж днем раніше (2462). Одужали за минулу добу – 1267 осіб (днем раніше – 650), померли 53 – (33). Загалом від початку пандемії станом на ранок 15 вересня в країні, за офіційними даними, заразилося коронавірусом 159702 людини, одужали 70810 осіб, летальних випадків – 3264.

Джерело.