Україна Цікаво

Сьогодні в Україні відзначають День пам’яті та примирення

Кожного року Україна відзначає 8 травня День пам’яті та примирення. Пам’ятний день встановили указом глави держави від 2015 року.

Відповідно до указу Президента України, метою відзначення є гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму.

Акт воєнної капітуляції Німеччини підписали 7 травня 1945 року. Він набув чинності наступного дня. Війна обірвала життя понад 80 млн осіб.

Дні пам’яті та примирення проголосили на 59-й сесії Генасамблеї ООН 24 листопада 2004 року. В Асамблеї наголосили, що саме ця подія стала передумовою для створення ООН. Мета організації – не допустити нових конфліктів і врегульовувати всі суперечки мирним шляхом.

Чтайте також:  “Ми є одним народом”: Усик і Ломаченко знялися в документальному фільмі, де повідомили про єдність з Росією

Символ Дня пам’яті та примирення – квітка маку. Офіційне гасло пам’ятних заходів – “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”.

Джерело.